Certifikát NEMKO

SIRIUS dba o środowisko i jest posiadaczem certyfikatu NEMKO, który jest jednym z najbardziej prestiżowych europejskich instytutów technicznych aprobat.

Pytania i odpowiedzi
>
>
Pytania i odpowiedzi
Luksusowy okap kuchenny Sirius sufitowy Line light we współczesnej kuchni w luksusowym domu okapy premium

Wysokość położenia okapu nad strefą gotowania
W przypadku wyciągu kuchennego należy najpierw zdać sobie sprawę, że jest to maszyna, która oprócz estetycznego punktu widzenia powinna być również funkcjonalna i cicha. Co więcej, nigdy nie można dopasować okapu do mebli, ale zawsze meble do okapu. Zarówno dla bezpieczeństwa, jak i funkcjonalności. Generalnie minimalna wysokość nad strefą gotowania 65 cm w przypadku kuchni gazowej w innym wypadku to 50 cm dotyczy wszystkich okapów kuchennych, z wyjątkiem tzw. Kominów skośnych (w przypadku nich informację zawsze podaje producent – zwykle ok. 40 cm) Wynika to z faktu, że nie możemy wykonać okapu jako pokrywy. Jeśli okap jest umieszczony niżej niż podano przez producenta, istnieje ryzyko kondensacji na spodzie okapu, niewystarczające ssanie i oświetlenie całej strefy gotowania.

Maksymalna wysokość okapu nie powinna przekraczać 1 m nad płytą kuchenną !!!
To z powodu tłuszczów. Gdy tłuszcze rosną i stygną, na wysokości ponad metra panuje grawitacja i opada z powrotem do strefy gotowania. Wyjątkiem są okapy sufitowe. Oczywiście prawa fizyki są dla nich takie same, ale nie można go umieścić w metrze nad strefą gotowania. Tutaj trzeba zdać sobie sprawę, że jest to bardziej urządzenie wentylacyjne niż okap. Usuwa zapachy, wilgoć, ale nigdy nie zobaczysz pary przedostającej się bezpośrednio do okapu. Opary rozpuszczają się w przestrzeni, a wyciąg sufitowy zmienia powietrze z całej przestrzeni poniżej. Wydajniejsze są wyciągane okapy z blatu, przy czym zachowane jest również czyste wnętrze.

Jaką moc wybrać dla Okapu?
Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że celem okapu nie jest wyciąganie całego ciepła z domu, ale stworzenie przepływu powietrza nad strefą gotowania. Nie ma znaczenia, czy strefa gotowania z okapem będzie znajdować się w studiu, czy w dużej przestrzeni. W rzeczywistości na masce obowiązują również normy UE. I mówią, że wydajność okapu nie może przekraczać 650 m3 / h. Mają intensywny etap, który na to pozwala, ale tylko na kilka minut, po czym okap kuchenny automatycznie przełącza się na niższą moc. Dotyczy to ogólnie wszystkich okapów nadkuchennych w UE. Ważniejsza od wydajności jest wydajność okapu.
Wiele osób uważa, że ​​im większy wlot ssący, tym wydajniejszy odkurzacz. Przeciwieństwo jest prawdą. Gdyby tak nie było, dysza nigdy by się nie uformowała. Im węższy wlot, tym szybszy przepływ powietrza. Dlatego maski Sirius mają szczelinowe wloty, komory próżniowe lub niepodzielne filtry tłuszczu tuż pod silnikiem.

Dlaczego niepodzielne filtry tłuszczu?
Chodzi o to, że powietrze podąża ścieżką najmniejszego oporu, a prędkość przepływu pary do okapu zależy od tego, jak duży otwór jest zasysany. Tak więc w przypadku dzielonych filtrów przeciwtłuszczowych, które u innych marek znajdują się zwykle na całej powierzchni dolnej części okapu, najpierw generowany jest powolny przepływ powietrza. Innym problemem jest to, że tłuszcz przepływa pomiędzy filtrami i po pewnym okresie użytkowania maski zatyka silnik, rurę wydechową a nawet tynk przy wydechu na elewacji domu.

Ile warstw ma optymalny filtr przeciwtłuszczowy?
Generalnie im więcej, tym lepiej. Dotyczy to również filtrów przeciwtłuszczowych osłony przeciwtłuszczowej. Większość producentów stosuje od 2 do 3 warstw, a większość z nich to anodyzowany aluminiowy filtr przeciwtłuszczowy, który można umieścić w zmywarce. Problem w tym, że taka ilość warstw nie wystarcza, gdy wyłapuje tłuszcze i aluminium z czasem czernieje i nie jest wizualnie przystojny. Dlatego okapy kuchenne Sirius najczęściej używają 6 warstw, a wygląd jest wykonany ze stali nierdzewnej. W rezultacie maska ​​nadal wygląda jak nowa, patrząc od dołu.

Którą rurę spalinową wybrać do okapu?
Generalnie wyciąg powinien zawsze iść najkrótszą drogą, używając jak najmniejszej liczby kolan. Każde kolano stwarza opór przepływu powietrza, zmniejsza wydajność i zwiększa hałas. W przypadku dłuższych oparów do okapów dobiera się silniki zewnętrzne. Zawsze jest prawdą, że kaptur do kaptura powinien być gładki, aby powietrze mogło swobodnie przepływać. Jest kiepska rura fleksograficzna (to taki aluminiowy akordeon), w której rezonuje powietrze. Jest też kiepska rura spalinowa, która jest przeznaczona do kanalizacji i tworzą się w niej kondensaty .. Właściwie w okapach znajdują się gładkie rury wydechowe z PVC przeznaczone do klimatyzacji. Jednak najlepsza jest tłumiąca rura wydechowa, którą z przyjemnością dostarczymy kupując u nas okap. Innym miejscem, w którym należy uważać na przewód kominowy do okapu, jest sytuacja, gdy rura biegnie poziomo do dachu (np. Do bungalowu). Tutaj podczas budowy konieczne jest użycie pułapki na skropliny. Ponieważ skropliny powstające podczas wydechu w wyniku zmian temperatury mają tendencję do spływu z powrotem do okapu. To nigdy nie wina kaptura, ale konstrukcji i braku świadomości zjawisk fizycznych.

Jaki okap kuchenny wybrać?
Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że wszystko dotyczy właściwości fizycznych i zdecydowanie nie każdy producent ma inne prawa fizyki. Ogólnie rzecz biorąc, im bliżej jest powierzchnia ssąca okapu, tym lepiej będzie odprowadzać parę ze strefy gotowania (jednak nie należy zdejmować okapu z okapu i zachować minimalną odległość między okapem określoną przez producenta). Wybór dotyczy raczej marki niż tego, czy wyciąg kuchenny jest wbudowany w szafkę, komin czy wyspę. Oczywiście chodzi również o finanse, które determinują złożoność produkcji, wykorzystanie materiału i wreszcie projekt okapu. Chodzi bardziej o Twój styl, układ kuchni i wymagania klienta.

Po co wybierać specjalny produkt niż wszystkie urządzenia z jednym logo? Albo dlaczego marka luksusowa?
To całkiem proste. Jeśli ktoś specjalizuje się w jakiejś rzeczy, rozumie sprawę lepiej niż ten, który robi wszystko. Dotyczy to wszystkiego i zawsze. Dlatego nawet z okapami.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.