Certifikát NEMKO

SIRIUS dba o środowisko i jest posiadaczem certyfikatu NEMKO, który jest jednym z najbardziej prestiżowych europejskich instytutów technicznych aprobat.

PROJEKTOWANIE & TECHNOLOGIE

>
PROJEKTOWANIE & TECHNOLOGIE

Witamy w pierwszej klasie okapów! Firma SIRIUS, s. P. A., koncentruje się na rozwoju i produkcji wyjątkowych okapów, które wyróżniają się zarówno pod względem wzornictwa, jak i jakości i funkcjonalności. To nie przypadek, że firma, która powstała w 1996 roku, rozszerzyła swoją działalność na cały świat. SIRIUS był pierwszą firmą w tej branży i już w momencie swojego powstania wyprzedzał pojawiające się trendy współczesnych wnętrz kuchennych. Dlatego zainwestowała w rozwój i wprowadziła kompletne innowacje: już w 1997 roku był to aluminiowy silnik, a także okapy chowane w blacie kuchennym, okapy sufitowe i we współpracy z mistrzami ceramiki z Deruty we Włoszech, ręcznie robione okapy.

Szeroka gama produktów, różne możliwości technologiczne i innowacyjność, przedewszystkim funkcjonalność zastosowanych komponentów oraz materiałów (stał nierdzewna – niemagnetyczna, lub stal chirurgiczna o dużej grubości oraz wykańczanie ręczną ceramiką). Osadzenie silników w kilku łożyskach kulkowych – bardzo twardych, silniki mają dużą gęstość łopatek na turbinie, dzięki czemu osiągają wysokie podciśnienie – moc oraz żywotność. Nie trzeba wykręcać silnik na najwyższą moc, ponieważ zastosowanie najlepszych materiałów oraz technologii pozwała na oszczędny tryb pracy Okapów Sirius. Wyprzedzaj trendy współczesnego designu czasami do tego stopnia, że można śmiało powiedzieć, że okapy Sirius nie są dla każdego. Jednak dajemy klientom szeroki wybór, aby zaspokoić wszystkie ich potrzeby. Filozofia naszej firmy się sprowadza do ciąglej innowacyji na rynku wentylacji kuchni mieszkaniowych, ma na celu utrzymanie i podnoszenie już wysokich standardów jakości naszej produkcji w zakresie stylu, technologii i wzornictwa, które są syntetyzowane w realizacjach innowacyjnych systemów wentylacyjnych.

OD ROKU 1996, LUBIMY BYĆ PIERWSZYMI

 • 1997 | Silnik aluminiowy

 • 2005 | Okap blatowy

 • 2007 | Okap sufitowy

 • 2014 | Ceramiczny okap

 • 2019 | Nowy styl okapów sufitowych

 • 2022 | Autonomiczne oraz automatyczne okapy

ZARZĄDZAJ OKAPEM ZA POMOCĄ SMARTFONA PO PRZEZ APLIKACJI SIRIUS

Interakcja oraz sterowanie okapem w szybki i skuteczny sposób, nawet zdalnie. Nasza nowa technologia zastępuje i rozszerza funkcjonalność tradycyjnych sterowań. Łatwa i intuicyjna w obsłudze, umożliwia regulację oświetlenia oraz mocy

 

ZARZĄDZAJ OKAPEM ZA POMOCĄ ASYSTENTÓW WOKALNYCH GOOGLE HOME LUB ALEXA

Włącz okap i wybierz prędkość. Zarządzaj oświetleniem: wybierz preferowany kolor, od ciepłego do zimnego światła, oraz zwiększ lub zmniejsz jego intensywność.

 

OŚWIETLENIE

Ostatnia generacja oświetlenia LED, poprzez możliwość regulacji temperatury i natężenia światła (2700°K to 6500°K), zapewnia równomierne oświetlenie oraz przyjemny wizualny komfort, w ten sposób umożliwiając dostosowanie światła okapu do oświetlenia w Twoim domu.

SYSTEM SZTUCZNEJ INTELIGENCJE – AIS

 

 • Opatentowany przez Sirius innowacyjny system opiera się na komunikacji czujników z zaawansowanymi technologicznie urządzeniami elektronicznymi. 
 • Gdy zaczynasz gotować, okap automatycznie aktywuje się i dostosowuje moc odciągania, stale monitorując zarówno temperaturę, jak i jakość powietrza, zmieniającą się podczas gotowania.

 • Ta innowacyjna technologia umożliwia autonomiczną i automatyczną pracę produktów i jest całkowicie niezależna od rodzaju używanej płyty (gazowa, indukcyjna itd.).

WYSOKOWYDAJNY
filtr węglowy

Wysokowydajne filtry węglowe są wykonane z formy z pianki poliuretanowej, zawierającej kulki z węgla aktywnego i zapewniającej wysoką przepuszczalność powietrza w porównaniu do zwykłych filtrów zawierających ziarna węgla. Jednocześnie pozwalają na najwyższą absorpcję zapachów dzięki najwyższej jakości węgla aktywnego, tym zapewniając wyższą wydajność filtrowania w porównaniu ze standardowymi filtrami węglowymi.

Zalety zastosowania wysokowydajnego filtra węglowego zamiast typowego filtra węglowego to:
SKUTECZNOŚĆ – M ierzona straty podczas filtracji powietrza
TRWAŁOŚĆ – W celu przywrócenia/regeneracji wysokowydajnych i zmywalnych filtrów należy je umyć w zmywarce, a następnie włożyć na
1 godzinędo piekarnika w temperaturze max 90°C.
WYDAJNOŚĆ – M ierzona jest pojemnością absorpcyjną filtra w stosunku do jego wagi. Jeśli waga filtra wynosi 100g, skuteczność 98,8% oznacza, że może wchłonąć 98,8g tłuszczów.
ŻYWOTNOŚĆ – Wzięliśmy pod uwagę standardowe użytkowanie przez 1 godzinę dziennie na średnim poziomie prędkości.

BRUSHLESS
silniki

WYDAJNOŚĆ – Zastosowanie silnika bezszczotkowego pozwala obniżyć zużycie energii (kw/h) o 85%, gdy urządzenie pracuje na niskich – średnich prędkościach, oraz o 35% na wysokich.
CICHOŚĆ – Jest to najcichszy silnik na rynku, a jego osiągi pozostają stabilne w każdych warunkach użytkowania, nawet przy skomplikowanych instalacjach.
ŻYWOTNOŚĆ – Silniki bezszczotkowe cieszą się najdłuższą żywotnością. TECHNOLOGIA BI-POWER

 • Technologia Sirius bi-power pozwala osiągnąć dużą oszczędność energii przy wyższej wydajności okapu, szczególnie w okapach nadkuchennych w wersji filtrującej lub w trybie do wyciągu z rurą o średnicy mniejszej niż 150 mm.
 • Okap wyposażony jest w wentylator o wydajności 800 m3/h. Dzięki tej innowacyjnej technologii i sterowaniu dotykowemu, możesz ustawić parametry mocy (m3/h), pochłaniania (W) i poziom szumu (dBA). 

 • To oznacza poprawę wydajności, dzięki dostosowaniu odpowiedniego przepływu powietrza do instalacji (w trybie recyrkulacji lub z wyciągiem o średnicy mniejszej niż 150 mm). Oszczędność energii wynosi około 35% a poziom szumu jest obniżony o około 12%.

SYSTEM ANTYKONDENSACYJNY

Jest to innowacyjny system antykondensacyjny, oparty na oporach termicznych wewnątrz paneli szklanych lub paneli ze stali nierdzewnej. Ogrzewając powierzchnię stykającą się z oparami wydobywającymi się podczas gotowania, system ten zapobiega tworzeniu się i kondensacji kropel wody oraz ich opadaniu na płytę.

INTELIGENTNY SYSTEM ZARZĄDZANIA POWIETRZEM

Okap Sirius jest wyposażony w system oczyszczania powietrza wewnątrz górnego komina. System ten składa się z czujnika jakości powietrza, 2 jonizatorów i zaworu uruchamianego mikrosilnikiem, co pozwala na odprowadzanie spalin na zewnątrz (tryb do wyciągu) lub w kierunku filtrów węglowych i jonizatorów bocznych (tryb filtrujący).

Nowe sterowanie dotykowe z systemem S.A.M.S. Przycisk, wskazujący jakość powietrza poprzez zmianę koloru: Biały: czyste powietrze; Niebieski: dobre powietrze; Pomarańczowy: średnie powietrze; Czerwony: złe powietrze.

Naciskając przycisk „S.A.M.S.” można zmienić tryb pracy okapu z: do wyciągu (otwarty zawór i powietrze wywiewane na zewnątrz) na tryb filtrujący (zamknięty zawór; spaliny wychodzą przez boczne kratki komina; Dzięki wysokowydajnym filtrom węglowym i jonizatorom, oczyszczone powietrze wraca do kuchni.

Smart Air Management System

jest domyślnie ustawiony w trybie do wyciągu (rys.1). Po zamontowaniu produkt działa jak okap standardowy, podświetlenie panelu dotykowego jest białe. Zawór jest otwarty, a opary wychodzą na zewnątrz poprzez rury.

 • Jeśli przycisk S.A.M.S wskazuje złą jakość powietrza, możesz aktywować system Smart Air Management, naciskając ten przycisk (rys. 1A).

 • Podświetlenie panelu dotykowego zmienia się z białego na niebieski. Zawór zamyka się, jonizatory zaczynają działać, a powietrze wraca do kuchni przez kratki boczne komina. Proces filtracji i oczyszczania powietrza odbywa się poprzez przepuszczanie go przez 2 wysokowydajne filtry węglowe i 2 jonizatory.

 • W dalszym ciągu można normalnie korzystać ze wszystkich funkcji okapu (zmiana prędkości, światła itp.). W przypadku złej jakości powietrza możesz aktywować system nawet wtedy, gdy okap jest wyłączony .

 • Po naciśnięciu przycisku S.A.M.S., okap przechodzi w tryb filtrowania z silnikiem na 1. prędkości. Można również na stałe ustawić funkcję Smart Air Management. Wystarczy przytrzymać przycisk „S.A.M.S” przez co najmniej 3 sekundy, aby ustawić tryb prace na: do wyciągu, lub filtrujący.
 • Ceramika to niezwykły materiał. Możemy ją spotkać w różnych branżach. Od szkół, w których pomaga kształtować wyobraźnię artystyczną, po najnowocześniejsze zastosowania technologiczne. Jednym z powodów, dla których ceramika jest najbardziej termo stabilnym i trwałym materiałem, jest oryginalne mieszanie wody z glinką ceramiczną. Ceramika dała życie niezwykłym formom użytkowania. Jej możliwości sięgają daleko w przeszłość, a przyszłość w technologię kosmiczną. Ettore Sotsass to jeden z renomowanych mistrzów włoskiego wzornictwa zajmującego się ceramiką. Ceramika zawsze była w świecie sztuki (Piet Mondrian, AiWeiWei…) Odwaga eksperymentowania z nowymi materiałami w dziedzinie przemysłu zawsze nas pcha naprzód Z pomocą projektantów przemysłowych, rzemieślników, inżynierów i projektantów technicznych udaje nam się przesuwać granicę między sztuką / rzemiosłem a przemysłem. Efektem są wyciągi, które przez wiele lat zachowały swoją wyjątkowość.

“Our mission is to imagine products that connect with the end user on an emotional and functional level. The creative approach entails a deep analysis of materials, technologies and human behaviors, with the aim to create objects that are simple, beautiful, clear, easy to use and long – lasting: objects with which you can fall in love. At the core of every single project there is a long work, that sees the tight cooperation and synergy between the company and all the entities involved in the production process, to create a good product which is introduced in the market at the right moment”

Giacomo Fava

 • Przetwarzanie: Powierzchnia okapów Sirius jest przetwarzana do najdrobniejszych szczegółów. Na całej powierzchni układane są płyty ze stali nierdzewnej. Ich wykończenie wyróżnia się eleganckim wtopieniem i gotowaniem w jednym kawałku. Spoiny są szczotkowane, więc nie ma ostrych krawędzi.
 • Stal nierdzewna: Pracujemy tylko z najszlachetniejszymi gatunkami stali nierdzewnej, w przypadku których słowo stal nierdzewna ma prawdziwe znaczenie i możesz zaufać naszemu intuicyjnemu zrozumieniu tego słowa. Na przykład. chirurgiczna stal nierdzewna AISI 430, spożywcza stal nierdzewna AISI 304. Aby uzyskać kreatywne rozwiązanie dla Twojej kuchni, istnieje możliwość wykonania okapów w różnych wariantach kolorystycznych zgodnie z wzornikiem RAL. Z przyjemnością dopasujemy się do Twoich pomysłów kolorystycznych.
 • Filtry: Do prawdziwej filtracji powietrza stosujemy wielowarstwowy filtr (6 warstw), którego widoczna strona jest wykonana ze stali nierdzewnej lub filtr „Labirinth” stosowany w okapach profesjonalnych.
 • Wydajność: Zastosowane turbiny powietrzne zrównoważone mają gęste użebrowanie lamelowe, które wytwarza duże podciśnienie i maksymalną możliwą wydajność m3 / h. Jest to niezbędne, aby okap nie tracił mocy ssania po podłączeniu do danej średnicy spalin. Lub podczas operacji recyrkulacji, kiedy musi filtrować opary. Nie tylko przez wielowarstwowe filtry tłuszczowe, ale także filtry węglowe o wysokiej wydajności. Odpowiednia moc silników Sirius jest ograniczona do maksimum, które można stosować w okapach w UE i jest dozwolona przez obowiązującą normę w UE od 2015 r.

 • Wlot ssący: Dobre zasysanie przez okap wpływa nie tylko na wydajność, ale także na wlot ssania do korpusu urządzenia. Sirius używa albo komór próżniowych, albo ssania szczelinowego. Wykorzystuje głównie niepodzielne filtry przeciwtłuszczowe, co zapewnia lepszą ochronę silnika i tynku na wylocie ściennym przed tłuszczem, który może przedostać się między podzielonymi filtrami.
 • Cichy: Sirius S.p.A. nie szuka kompromisów i ma pełną świadomość, że dobry wygląd nie wystarczy. Dlatego używa najwyższej jakości silników w obudowie metalowej z łożyskami, które mają długą żywotność w swoich kołpakach. Korpusy okapów wykonane są z mocnych, szlachetnych materiałów. Zapewnia to długą żywotność i cichą pracę silników.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.