Certifikát NEMKO

SIRIUS dba o środowisko i jest posiadaczem certyfikatu NEMKO, który jest jednym z najbardziej prestiżowych europejskich instytutów technicznych aprobat.

Wysoka skuteczność filtrów węglowych w okapach SIRIUS
>
>
Wysoka skuteczność filtrów węglowych w okapach SIRIUS
Luksusowy okap kuchenny Sirius przyścienny DUNE biały okapy premium

Wysokowydajne filtry węglowe zapewniają wyższą wydajność filtracji okapu w porównaniu ze standardowymi filtrami z włókna węglowego. Filtry te są wykonane z pianki poliuretanowej, zawierają kulki z węgla aktywnego i tworzą niski opór powietrza podczas przepływu przez filtr. Skutkuje to wysoką przepuszczalnością, niższym poziomem hałasu i jeszcze skuteczniejszym pochłanianiem zapachów, a wszystko to dzięki wysokiej jakości węglowi aktywnemu. Zalety stosowania wysokowydajnego filtra węglowego zamiast typowego filtra węglowego w okapie recyrkulacyjnym to:

 • Wyższa skuteczność filtracji okapu kuchennego;
 • Niewielkie straty mocy okapu podczas pracy;
 • Długie życie.

Okapy kuchenne SIRIUS oferują w ofercie 3 rodzaje filtrów węglowych do pracy recyrkulacyjnej okapów, a mianowicie:

 • FILTR GRANULARNY (filtr KF)
  Filtr recyrkulacyjny „KF” przeznaczony do recyrkulacji okapu jest wypełniony granulowanym węglem aktywnym. Ten filtr jest jednorazowy i nie można go regenerować. Początkowa skuteczność filtra 30-35%.
 • FILTRY ZMYWALNE (Filtr KFW)
  Filtr recyrkulacyjny „KFW” przeznaczony do recyrkulacji okapu wykonany jest z pianki poliuretanowej zawierającej wysoko wydajne kulki z węgla aktywnego. Ten filtr ma właściwości regeneracyjne. Początkowa skuteczność filtra wynosi 49,5%.
 • WYSOKA WYDAJNOŚĆ (filtr HP)
  Filtr recyrkulacyjny „HP” przeznaczony do recyrkulacji okapu wykonany jest z syntetycznego węgla, który został opracowany w laboratorium. Filtr ten ma właściwości regeneracyjne i charakteryzuje się wysoką skutecznością filtracji oraz wyższą ciszą przepływu powietrza podczas filtracji w okapie. Początkowa skuteczność filtra wynosi 98,8%

Proces regeneracji filtrów węglowych

Wyjmij regeneracyjny filtr węglowy z okapu i włóż go do zmywarki w najwyższej temperaturze, używając zwykłego detergentu. Jednak maksymalna temperatura nie powinna przekraczać 70 ° C. Zalecamy mycie samego filtra, bez dodatkowych naczyń, aby zapobiec osadzaniu się żywności na węglowym filtrze okapu, co powoduje nieprzyjemny zapach. Po umyciu pozostaw filtr do wyschnięcia w zmywarce lub w pomieszczeniu. Aby ponownie aktywować regeneracyjny filtr węglowy, piecz w piekarniku w temperaturze nieprzekraczającej 90 ° C przez około 60 minut. Filtry należy myć i regenerować przynajmniej raz na 2 miesiące. Tylko filtry węglowe KF (GRANULAR FILTER) nie mogą być regenerowane. Żywotność filtrów węglowych Podana żywotność ma charakter wyłącznie orientacyjny, ponieważ na zachowanie (żywotność) filtra wpływa wiele czynników, takich jak:

 • Rodzaje zanieczyszczeń, na które narażony jest filtr węglowy okapu oraz ich stężenie.
 • Długość użytkowania.
 • Moc, do której używany jest okap kuchenny.

Czynniki te mogą bardzo znacząco zmienić żywotność i wydajność filtra po regeneracji. W idealnym przypadku filtr węglowy w okapie jest używany przy średniej mocy okapu i po stopniowych cyklach regeneracji ma tendencję do zmniejszania zdolności pochłaniania zapachów. Zaleca się wymianę filtra węglowego po pracy:

 • 3 lata na wariant filtra: HIGH PERFORMENC (filtr HP);
  Częstotliwość regeneracji co 2-3 miesiące.
 • 2 lata na wariant filtra: FILTRY WASHABLE (filtr KFW);
  Częstotliwość regeneracji co 2-3 miesiące.
 • 6 miesięcy dla wariantu filtra: FILTR GRANULARNY (filtr KF);
  Tego filtra nie można regenerować. Jest zawsze jednorazowego użytku.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.